У Мінветеранів підбили підсумки за 2021 рік
Пресцентр Міністерства у справах ветеранів України, опубліковано 17 грудня 2021 року о 13:48

16 грудня у Міністерстві у справах ветеранів України відбулось засідання Колегії, присвячене підбиттю підсумків роботи Мінветеранів за 2021 рік та обговоренню пропозицій і постановці завдань за напрямками діяльності Міністерства на 2022 рік.

У Колегії взяли участь керівники структурних підрозділів Мінветеранів. Головував на засіданні виконуючий обов’язки Міністра у справах ветеранів України, перший заступник Міністра Олександр Порхун.

Олександр Порхун наголосив, що протягом звітного періоду відповідно до Плану законопроєктної роботи Верховної Ради України на 2021 рік Мінветеранів виконало значний обсяг нормотворчої роботи. Було підготовлено сім проєктів законів про внесення змін до існуючих Законів України, що стосуються ветеранської політики, які схвалені профільними парламентськими комітетами і зареєстровані у Верховній Раді України. Зокрема, щодо внесення змін до законів «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про правовий статус осіб зниклих безвісти», «Про зайнятість населення», до Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України.

Також Мінветеранів працювало над створенням двох законопроєктів – «Про Захисників / Захисниць України та членів їх сімей» та «Про учасників Революції Гідності та сімей Героїв Небесної сотні».

Також на Колегії було обговорено основні результати діяльності Міністерства у справах ветеранів України за рік. Так, за ініціативи Мінветеранів у 2021 році створено Український ветеранський фонд. Це державна установа, завдяки якій у наступному році відкриваються можливості для прозорого залучення додаткових фінансових ресурсів та міжнародної допомоги для реалізації проєктів, спрямованих на повернення ветеранів до активного мирного життя й підтримки ветеранських ініціатив.

Завдяки спільним зусиллям Президента України, Прем’єр-міністра, Уряду, профільного комітету Верховної Ради України у Державному бюджеті на 2022 рік суттєво збільшено фінансування житлових програм на підтримку осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та членів сімей загиблих (померлих) захисників України. Передбачено 5,5 млрд. грн для виплати грошової компенсації для майже 4 тисяч захисників та членів їхніх родин, які належать до категорій, що ними опікується Мінветеранів: захисники, які отримали І-ІІ групу інвалідності внаслідок участі у бойових діях, родини загиблих воїнів, захисники, які водночас є внутрішньо переміщеними особами, учасники бойових дій на територіях інших держав.

У поточному році грошову компенсацію на житло отримали 659 ветеранів війни, з них 357 – захисники-переселенці.

Водночас продовжується робота з соціального захисту ветеранів та членів їхніх родин. Зокрема 5 191 осіб отримали послуги із психологічної реабілітації, 2 364 осіб пройшли професійне навчання.

У 2021 році Міжвідомчою комісією, яка утворена Міністерством, надано статус учасника бойових дій 579 особам з числа добровольців, які брали участь в антитерористичній операції.

Від початку року Указом Президента України за поданням Мінветеранів було присвоєно 87 державних нагород, дві з яких – Герой України.

Головуючий на Колегії Олександр Порхун запропонував прийняти і взяти до відома звіти керівників структурних підрозділів за 2021 рік. Прийнято рішення Колегії щодо поставлених завдань на 2022 рік.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux