Він стає все більш популярним. Внутрішня експозиція музею громадянського подвигу мешканців Дніпропетровщини відкрилася всього декілька тижнів тому. Побачити унікальні експонати вже встигло понад 5 тисяч відвідувачів: бійці АТО, їхні родини, волонтери, медики, міністри та закордонні делегації. З кожним днем Музей приймає все більше відвідувачів. Дехто приходить декілька разів, аби ще раз переосмислити сучасну історію.

1 (6)

«Війна об’єднала мешканців Дніпропетровщини. Ніхто не залишився осторонь: військові боронили країну на передових, у тилу допомагали волонтери. Це громадянський подвиг нашого народу. Музейна експозиція – свідок болю та втрати, які назавжди залишаться в пам’яті українців, символ патріотизму та сили духу наших земляків», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

2 (7)

Щодня Музей приймає з десяток груп відвідувачів. Найбільше – на вихідних. Екскурсоводи детально зупиняються на кожному стенді у кожному залі. Їхні історії нікого не лишають байдужими.

3 (5)

«Дуже багато відвідувачів вже побачили внутрішню експозицію. Ми приймали групи волонтерів, медиків, військових. Приїздили закордонні делегації», – розповідає керівник робочої групи зі створення Музею АТО Юрій Фанигін.

4 (6)

На початку лютого Музей відвідали Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Міністр закордонних справ Данії Мартін Лідегор,  посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

4 (1)

«Мене дуже вразив Музей. Він запам’ятався мені молодими хлопцями, які не бояться вмирати за свою Україну. Український народ готовий покласти власне життя у боротьбі за незалежність своєї держави», – відзначив після перегляду експозиції посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

6 (4)

Відвідали Музей і росіяни. Завдяки проекту «Україна своїми очима» журналісти, блогери, науковці, громадські активісти із Росії приїздять до України, аби особисто познайомитися з її культурою та історією. Дніпро росіяни відвідали спеціально, аби побачити Музей АТО і почути правду про війну в Україні.

7 (4)

Медичний батальйон «Госпітальєри» зі своїм керівником Яною Зінкевич побували на екскурсії та передали шеврон батальйону у музейну колекцію. Тут вже є шеврони добровольчих батальйонів та волонтерських організацій. Їх кількість постійно збільшується.

8 (3)

Зі сльозами на очах споглядали фото загиблих бійців родини військовослужбовців із Павлограду, Тернівки та Першотравенська. Для них організували окрему екскурсію Музеєм.

9 (4)

Депутати, громадські активісти та священнослужителі – байдужим Музей не залишив нікого.

10 (1)

Завітала сюди і дружина Президента України Марина Порошенко.

11

«Такі Музеї мають існувати, аби люди пам’ятали історію», – відзначила Марина Порошенко.

 12

Гільзи, бронежилети, фляги, шеврони, українські прапори – експонати Музею збиралися декілька місяців.

13

Приносили речі і вдень відкриття експозиції. Народний депутат та учасник АТО Дмитро Ярош передав свій рюкзак, який був з ним під час поранення у 2015 році на Донбасі. Незабаром рюкзак Дмитра Яроша побачать відвідувачі.

14

Внутрішня експозиція першого в Україні Музею АТО – майже 600 квадратних метрів та майже 2 тисячі експонатів. Як її відкривали можна побачити тут.