Безкоштовні IT-курси для учасників АТО тривають більше місяця. Попереду – ще сім. Учнів від ноутбуків не відірвати. «Весь день думаю про код», – усміхається Юрій Криштоп, демобілізований у квітні.

«Взагалі, я викладач у виші, – розповідає Юрій Криштоп. – Але не виключаю, що стану програмістом. Робота добре оплачувана і цікава. Багато одногрупників вже думають над майбутнім в IT».

Став студентом-програмістом і один з організаторів курсів – радник голови облдержадміністрації, демобілізований учасник АТО Іван Начовний. Каже – потрібно на собі перевірити те, що команда ОДА пропонує воїнам: «Але сам захопився! – визнає Іван. – У мене є пара сайтів, якими я повинен керувати. Нарешті знаю, як це робити. Кажу, як боєць, а не як радник: спасибі очільнику Дніпропетровщини Валентину Резніченку, хлопцям з ОДА та навчальному центру Level Up за класні курси. Багаж знань – колосальний».

Іван Начовний упевнений – такі курси необхідні: «Хлопці – захисники Батьківщини. Їх енергія виривається назовні. Наше завдання – спрямувати цю енергію в корисне русло. Дати бійцям можливість адаптуватися в мирному житті, знайти гарну роботу», – пояснив радник голови ОДА.

Він підкреслив, що керівництво області поставило перед собою завдання зробити курси програмування постійними: «Нам продовжують дзвонити демобілізовані, записуються на заняття. Ми вже сформували дві нові групи, які найближчим часом стануть до навчання».

У самому центрі Level Up про атошників відгукуються прекрасно: «Хлопці вчаться «з нуля», але справляються відмінно. У них серйозні перспективи, – говорить викладач Антон Серяпов. – Упевнений, проблем з працевлаштуванням не буде».

Перші дві групи – 24 бійця – розпочали навчання 25 серпня. Зараз Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей набрав ще дві групи. Вони найближчим часом почнуть вивчати комп’ютерну грамотність та верстку веб-сайтів.

Бійці АТО вчаться створювати сайти

Бійці АТО вчаться створювати сайти.

Минуло трохи більше місяця, а на моніторах вже каскади коду

Минуло трохи більше місяця, а на моніторах вже каскади коду.

Радник голови ОДА Іван Начовний осягає програмування

Радник голови ОДА Іван Начовний осягає програмування.

Без имени-1

Викладач пояснює воїнам структуру сайту…

...та допомагає у складних питаннях

…та допомагає у складних питаннях

Від клавіатури хлопців не відірвати

Від клавіатури хлопців не відірвати.