Його звала «сонечком» не лише любляча мама, а й побратими на війні. Таким він був: позитивний та чуйний, одночасно – сміливий та цілеспрямований. Дмитро Решетняк потрапив на фронт зовсім молодим, проте командував взводом. Життя 23-річного хлопця обірвала ворожа міна. На честь Героя в його рідній школі відкрили меморіальну дошку. Вшанувати пам’ять хлопця прийшли десятки людей:  близькі, однокласники, військові побратими. Зі сльозами на очах згадували: Дімка був «справжнім», таких – один на мільйон.

Віталій Максимкін згадує, як восени 2015-го до його взвод прислали нового командира. Вже досвідченими вояками мав керувати зовсім «зелений» хлопець.

«Ми, як більш мудріші хлопці, вчили його реаліям війни. Він нас – нових тактик, які проходив в  академії сухопутних військ.  Ми прослужили разом десь півроку.  За короткий проміжок часу  Дімка став не просто командиром, а справжнім бойовим побратимом. Такі люди народжуються для того, щоб змінювати країну», – поділився демобілізований боєць 20-го окремого  мотопіхотного батальйону Віталій Максимкін.

 Дмитро Решетняк не випадково з легкістю знайшов підхід до бойових побратимів. Таким він був ще зі школи: відкритим, позитивним та активним. Відмінник в навчанні, завжди перший – на шкільних святах. Та ще й в колективі народних танців займався. Після школи вступив до гірничого університету, там закінчив військову кафедру. Далі була Академія сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного. У 2015-му 23-річний Діма потрапив в АТО, де командував взводом.

Тетяна Решетняк згадує, як проводжала сина на війну. Жінка відмовляла хлопця від такого вчинку, проте він не слухав. Син не зізнавався Тетяні, що знаходиться на передовій. Проте материнське серце передчувало лихо. В лютому 2016-го в Пісках життя Діми обірвала ворожа міна.

«Це було сонечко, золота дитина. Я побратимам сказала, що він у мене один з мільйона. А хлопці відповіли: «Ні, він у вас – один зі 100 мільйонів. Він – справжній офіцер», – ледь стримуючи сльози, розповідає Тетяна.

 Нині на честь Героя в його рідній 96-й школі у Дніпрі відкрили меморіальну дошку. На зворушливій церемонії про Дмитра згадували рідні, однокласники, вчителі, побратими.

«Ніколи не думала, що на нашій школі може розміститися така сумна дошка. Проте ми зробили це за покликом душі. Щоб вшанувати героїв, які в такому молодому віці захищають країну. Таким був й Діма – він завжди прямо та сміливо зустрічав життя», – сказала директор дніпровської школи №96 Наталя Моргуль.

 

18

Дмитро загинув зовсім молодим. Йому було лише 23.

3 (1)

В 2009-му хлопець закінчив 96-ту школу в Дніпрі.

5 (1)

Сьогодні тут вшанували пам’ять Героя.

4 (1)

Зібралися побратими, рідні та друзі хлопця.

2

Разом заспівали Гімн.

9 (1)

Мама Дмитра Тетяна присвятила хлопцю зворушливий вірш.

17 (1)

Тетяна Решетняк: “Він був золотою дитиною. Для мене він – все життя”.

10 (1)

Читали зворушливі вірші й школярі.

8 (1)

Виступали хлопці та дівчата з народного танцю “Забавки”. Тут декілька років займався й Дмитро.

11 (1)

Меморіальну дошку відкривала мама Героя.

6 (1)

Жінка не могла стримати сліз.

13 (1)

За бійців помолилися.

12 (1)

Школярі дякували Тетяні Решетняк за те, що виростила гідного чоловіка.

14 (1)

В небо полетіли голуби – символ душ всіх загиблих Героїв АТО.
15 (1)

Віталій Максимкін: “Такі люди, як Дімка, народжуються для того, щоб змінювати країну”.

1 (1)

У Дмитра багато нагород.

16

Наталя Моргуль: “Діма завжди прямо та сміливо зустрічав життя”.

7 (1)

Щоб пам’ятали.