Напередодні Дня захисника України Президент Петро Порошенко на Дніпропетровщині вручив ключі від нових квартир 20 сім’ям учасників АТО. Він високо оцінив організацію у регіоні допомоги українським військовослужбовцям. Глава держави відзначив й успіхи облдержадміністрації в роботі з волонтерами, за допомогою яких вже втілені в життя інноваційні для України проекти. Зокрема, створено Центр допомоги учасникам АТО і відкрита гаряча лінія психологічної допомоги.

«1,5 роки тому Дніпропетровщина перетворилася на прифронтову область. Завдяки рішучим діями українських збройних сил хвиля сепаратизму розбилася об дніпровську твердиню», – сказав Петро Порошенко. На його думку, на Дніпропетровщині спрацював «генетичний код» козацької Січеславської землі.

Президент подякував голові Дніпропетровської ОДА Валентину Резніченку за організацію спільної роботи цивільної адміністрації і військових над програмами допомоги учасникам АТО. Одна з таких програм – надання квартир військовослужбовцям і сім’ям загиблих героїв.

«Упевнений, що ці ініціативи повинні бути широко підтримані недержавними структурами, громадськими та іншими організаціями. Незважаючи на дуже складну бюджетну ситуацію, держава повинна робити свою справу. Спочатку ми повинні виділяти кошти на забезпечення військовослужбовців, придбання нової техніки і озброєння. Я поставив пріоритет – забезпечити житлом наших військових і виділити на це необхідний ресурс, – підкреслив Президент України.

Петро Порошенко подякував дніпропетровським волонтерам, які у важкий для країни час підставили Україні своє плече. Він зазначив, що тепер час державі сказати своє слово і підтримати волонтерські ініціативи на державному рівні. За словами глави держави найближчим часом у всіх регіонах України за прикладом Дніпропетровської області буде створено Центри допомоги учасникам АТО. При Дніпропетровській ОДА такий центр діє кілька місяців. Допомогу в ньому вже отримали 1,5 тисячі демобілізованих та їх рідних. За ініціативи керівника регіону Валентина Резніченка реалізовано й ряд проектів соціальної адаптації бійців, до яких залучені волонтери. Це і гаряча лінія психологічної підтримки, і програми профорієнтації, і різні навчальні курси.

«Кожен учасник АТО має право на те, щоб його вислухали, порадили і допомогли у будь-якому питанні», – підкреслив Президент.