Українські «амазонки»¸ які пліx-о-пліч із чоловіками стали на захист країни. Саме про них – нова серія проекту «Заради них». Виставку фоторобіт про жінок-учасниць бойових дій презентували у Дніпропетровській облдержадміністрації.

У холі Дніпропетровської ОДА – презентація нової серії фотопроекту «Заради них». Вона – про жінок, які пішли боронити країну на фронті.

«Розпочали третій сезон проекту «Заради них». У попередніх двох головними героями були чоловіки. А зараз ми подумали – чому не фотографуємо жінок? Адже вони також боронять країну на Донбасі. Так виникла ідея нової фотосесії», – розповіла начальниця управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка.

На світлинах – шестеро героїнь.

Спочатку їх показали у військовій формі, потім – у традиційних українських вишиванках.

Одна з тих, хто постав перед об’єктивом фотографа, – парамедик Ганна Белякова. Жінка на війні з 2014 року. Спочатку їздила на фронт волонтером, потім вирішила рятувати життя.

«Я – медик. Хлопці на фронті потребували моєї допомоги. Тому, я просто не могла зробити інакше, як піти на фронт», – говорить Ганна Белякова.

На фото поряд із деякими героїнями – їхні діти.

Тендітна на перший погляд жінка – боєць 43-го окремого мотопіхотного батальйону «Патріот» Олена Капінус. У проекті вона взяла участь разом із маленькою донечкою Настею.

«Коли на Донбасі гинули люди, я не могла залишитися осторонь. Зібралася і пішла добровольцем на фронт. Разом зі своїм батальйоном постійно була на передовій», – згадує Олена Капінус.

Ще одна героїня – Альона Жеребцова. Уже шістнадцять років жінка служить у 25-тій окремій повітрянодесантній бригаді

«Наприкінці 2015 року я вийшла з декретної відпустки. Відразу поїхала в зону АТО разом зі своїм зенітно-ракетним артилерійським дивізіоном. Найтяжче було залишити дітей. Але я не могла вчинити інакше. Я пішла на війну, щоб наші діти жили у вільній країні», – розказує пані Альона.

Фотосесія «амазонок» тривала дві години.

«І з чоловіками, і з жінками-учасницями бойових дій працювати дуже легко. Вони надзвичайно сміливі та відкриті, вільно позують на камеру, пропонують свої ідеї для фото», – ділиться автор світлин Ігор Співак.

Побачити фотовиставку можна у холі Дніпропетровської ОДА за адресою: пр. О. Поля, 1.