Любов до жінки, чоловіка, матері, друга, рідної землі – і все це на лінії вогню. В ОДА молода письменниця із Дніпра Васіліса Трофимович презентувала книгу про різні прояви кохання на війні. На 200 сторінках авторка виплекала спогади про друзів, разом з якими пройшла шляхами Донбасу. Це 30 невигаданих історій про щирість, патріотизм, щастя, журбу, сльози.

 ODA_5323

 «У Дніпропетровській ОДА вже традиційними стали літературні вечори. Поспілкуватися віч-на-віч із сучасними письменниками, блогерами та журналістами приходить чимало жителів області. У стінах ОДА побували Павло Паштет Белянський, Gorky Look, Serg Marco, Сергій Іванов, Роман Зіненко. Двічі приїздив автор із Сум Євген Положій. Великі зали шанувальників збирали російський сатирик Орлуша та відомий український артист Олексій Горбунов. Наразі вже десята зустріч. На ній презентувала свою книгу молода письменниця із Дніпра. Твір не просто про події на Донбасі, він про кохання на війні», – розказала радник голови Дніпропетровської ОДА Ольга Горб.

ODA_5314

До ДніпроОДА завітала Васіліса Трофимович із книгою «Любов на лінії вогню». 26-річну письменницю знають у Дніпрі як волонтера, прес-офіцера батальйону «Донбас» і полку «Дніпро-1». Майже два роки дівчина провела в зоні АТО. Звідти витоки її жіночої військової прози.

 ODA_5319

 «Ця книга  складається з 30 оповідок. У них мало про війну, але багато про людяність», – підкреслила Васіліса Трофимович.    

ODA_5336

Та головний мотив – кохання. Авторка не з чуток знає, що там, на лінії вогню, любов глибша, ніж у мирному житті.

ODA_5324

«Це не тільки почуття між чоловіком і жінкою. Це й любов до Батьківщини, до друга, до степів Донбасу, до териконів, до соняшникових полів», – описує авторка.

У своєму творі вона втілила особисті спогади про друзів, пліч-о-пліч з якими пройшла шляхами Донбасу. На друкованих сторінках зустрілися радість й сльози, переплелися історії тих, хто чекав і не дочекався, тих, хто не зламався і здобув особисту перемогу.

ODA_5324

«Мої герої – це цілком реальні люди, з якими я була на передовій. Хтось з них живий, когось уже немає. Читачеві доведеться погортати сторінки то туди, то сюди, аби збагнути, яким чином перетинаються сюжетні лінії», – говорить дівчина.

Послухати про кохання на війні прийшли волонтери, бійці АТО та просто небайдужі мешканці. Група підтримки – друзі та знайомі авторки.

Волонтер Раїса Пантелеймонова із Дніпра зізнається, що намагається не пропускати жодного літературного вечора в ОДА. Кожна презентована тут книга знаходить місце на полицях її домашньої бібліотеки.

ODA_5345

 

«Прийшла підтримати молоду авторку. Її книга про те, що війна має багато відтінків. Серед них – і кохання. Це вічна тема. Любов рухає людьми і завжди перемагає морок. Завдяки таким творам ми зберігаємо історію, її  пам’ятатимуть наші нащадки. Мій онук, наприклад, зараз читає книгу Євгена Положія «5 секунд, 5 днів». І це приємно», – говорить волонтерка.

Під час презентації на екрані демонтували відео з особистого архіву авторки. У кінокадрах – пекельні події 2014 року.

Читачі мали змогу придбати книгу за ціною видавництва і взяти автограф у автора. Традиційно ДніпроОДА пригощала гостей чаєм, кавою та солодощами.

ODA_5368

Директор обласної бібліотеки для молоді  Ольга Матюхіна придбала книгу, аби поповнити бібліотечний фонд. «Мені цікава літературна діяльність нашої молоді. Обов’язково запросимо авторку до бібліотеки на зустріч з читачами. Мені подобається, що облдержадміністрація відчиняє двері і проводить такі заходи. Вони зараз на часі», – каже жінка.

Дніпро – четверте місто, де Васіліса Трофимович презентувала своє творіння. «Любов на лінії вогню» вже побачили Львів, Київ та Запоріжжя.

ODA_5363

Відтепер книгу «Любов на лінії вогню» можна знайти на полицях буккросингу в ДніпроОДА.

«Крапку у романі я поставила у Краматорську. Мабуть, така доля цього твору: бути дописаним поруч з війною. Я вірю у мир, адже війна не вічна. Україну врятує світло наших душ», – упевнена Васіліса Трофимович.

ODA_5396