П’ять років минуло з дня страшної трагедії. 14 червня 2014-го в Луганському аеропорту ворожа ракета збила літак з українськими військовими. На борту ІЛ-76 було 49 людей. Сьогодні пам’ять загиблих Героїв вшановують по всій Україні. У жалобі схилили голови і дніпряни. Як пройшов вечір пам’яті – у фоторепортажі.

 Аби разом згадати загиблих, дніпряни збираються на Алеї пам’яті біля Дніпропетровської ОДА

В руках рідних Героїв – портрети хлопців, життя яких обірвав ворожий снаряд

«Наш хлопчик загинув в літаку, йому було 25 років, – розповіла тітка загиблого військового Артема Санжаровця Ганна. – Він міг не йти на службу, але пішов. Сказав, що не може сидіти вдома. У нього була наречена. За тиждень до цього говорив: прийду – одружуся. Але не судилося».

Вечір пам’яті розпочали з Гімну України

Хвилиною мовчання вшанували загиблих,..

разом помолилися за них

«Я дізналася про трагедію з новин, спочатку навіть не повірила, – поділилася ведуча Вечора пам’яті Наталя Гейман. – Загибель десантників – це, мабуть, точка неповернення. Для мене – це офіційний початок війни. Страшної та підступної війни, якої я ніколи не пробачу»

В пам’ять про загиблих – квіти

Їх принесли навіть найменші

«Для мене літо 2014 року було пекельним. Це був суцільний жах. Нині для суспільства дуже важливо не тільки покарати винних за цю трагедію. А й з’ясувати, що відбувалося крок за кроком, хвилина за хвилиною, аби в майбутньому ми не допустили такого. Бо війна триває», – наголосила начальниця управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка.

14 червня 2014 року в Луганській області з переносного зенітно-ракетного комплексу вразили літак ІЛ-76.

Літак загорівся та впав

Загинули 40 військовослужбовців 25-ї Окремої парашутно-десантної бригади,..

та 9 членів екіпажу

Пам’ять загиблих сьогодні вшановують по всій Україні