У Дніпрі відбувся другий Всеукраїнський фестиваль «Пісні, народжені в АТО». Його організувала команда Валентина Резніченка. Близько трьох десятків військових бардів глядачі зустрічали стоячи, зі сльозами на очах.

             «Цьогоріч фест військових пісень став більш масштабним, ніж у 2016-му. Учасники виступали на сцені з професійним освітленням та якісним звуком, та головне – атмосфера, яка панувала в залі. Українських військових підтримували більше тисячі людей. Глядачі зустрічали виконавців бурхливими оплесками – стоячи та зі сльозами на очах», – розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

1 (1)

Серед виконавців цьогорічного фесту – 15 новачків та майже стільки ж вже відомих військових бардів.

2 (3)

Тематика пісень різноманітна – учасники співали про будні на фронті, загиблих побратимів, батьків та дітей, що чекають вдома.

3 (1)

 «Усі виконавці – безпосередні учасники АТО, які написали пісні під час виконання бойових завдань», – наголосив радник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний.

4 Один з учасників – АТОвець Володимир Кияшко. На фест приїхав прямо з фронту, щоб заспівати про улюблену 57-му бригаду.

5 «Коли мені кажуть – напиши пісню, то нічого не виходить. А цей твір народився сам, безпосередньо на позиціях. З хлопцями одразу записали його на ноутбук та навіть аматорський кліп змонтували», – розповів він.

6

Ще одну пісню, написану на фронті, представив курсант Одеської військової академії Сергій Шелест.

7

 «Коли бачиш, як гинуть твої товариші, слова народжуються самі. Пісню, яку виконав сьогодні, написав безпосередньо під час виконання спецоперації в зоні АТО. Вона присвячена усім матерям, чиї діти захищають незалежність нашої країни. Сподіваюсь, глядачам сподобалось», – поділився він.

8

Музику до твору написав курсант Одеської військової академії Денис Мосієнко.

9 «Материнська молитва рятує хлопців на фронті. У вірші Сергія були прекрасні слова про мам, хотілося донести їх до якомога більшої кількості людей. Тому написав під текст мелодію, – розповів він. – Музичної освіти не маю, самоучка».

10

Глядачі фесту не стримували сліз,

11 … кожну композицію зустрічали стоячи.

12

«Емоційно. Без фальші. Фестиваль на висоті», – так охарактеризував фест учасник Юрій Суслов.

13

Учасник фесту Ігор Чайківський запалював зал життєствердною композицією – «Я повернусь».

14 «Пісня допомагає будь-кому, в будь-якій ситуації. Ця – не виняток. Виконав твір Євгена Рибчинського, написаний спеціально для мене», – наголосив він.

15

Учасників підтримували більше тисячі людей.

16

 «Хотіла потрапити ще на минулорічний фестиваль «Пісні, народжені в АТО», але дитина була ще зовсім маленькою. Цьогоріч ми прийшли вже разом, щоб підтримати бійців», – сказала глядачка Євгенія Ладигіна.

17

Присутні мали змогу також послухати концерт минулорічних лауреатів,

18 … подивитися виставку військових фотографій,

19 … танок учасників АТО та волонтерів,

20

… долучитися до open air, на якому зіграв культовий український ді-джей Анатолій Тапольський.

21

 «Україна живе, міцніє. Такий фестиваль тому підтвердження», – зазначив глядач Федір Сідак.

22 Перший Всеукраїнський фестиваль «Пісні, народжені в АТО» команда Валентина Резніченка та обласна асоціація воїнів АТО організували у Дніпрі в травні 2016-го.

23На концерт з’їхалися 20 виконавців з різних куточків країни. Співали про пережите на війні.

24 Після фестивалю учасники записали перший в країні диск АТОшних пісень, який минулої осені презентували у Києві.