Учасники АТО та Другої світової війни зробили спільні фото для проекту ДніпроОДА «Ветеран-ветерану». Знімки будуть виставлені у облдержадміністрації та Музеї АТО, повідомив радник очільника області Іван Начовний.

 

 1 (3)

«Цим проектом ми хочемо показати зв’язок часів, зв’язок поколінь та  воєн. Що завжди українці боролися за свою країну, за свою незалежність. Незважаючи на свій вік, ми завжди залишаємося воїнами», – розповів радник голови ДніпроОДА Іван Начовний.

 8 (3)

До фотопроекту приєдналися п’ятеро ветеранів Другої світової війни та стільки ж АТОвців.

2 (1)

«Гарна ідея… Це хвилююча зустріч з людьми дуже видатними, адже вони звільняли Україну від фашизму», – поділився АТОвець, навідник танку Олександр Олійник. 

 3 (2)

«Я живу на вулиці Гагаріна біля танка. Чую всі машини, які везуть поранених до лікарні Мечникова. Мені завжди шкода цих хлопців… Тому що я сам був на фронті, на війні… Я бачив ці жахи великі, коли тисячі людей гинули… Хотілося б, щоб ці хлопці залишалися патріотами нашої Батьківщини, розповідали молоді, школярам про свої подвиги, про труднощі, які вони винесли … Я їм бажаю щастя та здоров’я», – сказав учасник Другої світової війни, льотчик Афанасій Солдатенков.

9 (1)

Боєць 20-го окремого мотопіхотного батальйону Дмитро Кошка фотографується разом зі своєю бабусею – ветераном Другої світової.

«Я зараз почав ставити диктофон, записувати її історії… Більше ставлю питань, які у мене виникли там (в АТО – ред.). Адже ми живемо якимось міфом про ту війну. Дійшов висновку, що в плані впливу на людину війна не змінюється ніколи», – поділився Дмитро Кошка.

7 (1)

Головне у проекті – спілкування учасників двох воєн. Кожен з них розповів свою історію.

10 (1)

«Композиції виникають самі по собі», – зазначив фотограф проекту Ігор Співак.

 6 (1)

На фото бійці АТО здебільшого стоять трохи попереду воїнів Другої світової. «Але всі вони йдуть в наше світле вільне майбутнє», – додав фотограф.

 5 (1)

 

У фотостудії учасники проекту «Ветеран – ветерану» працювали протягом двох годин. Побачити фото можна буде на виставці в холі ДніпроОДА вже наступного тижня. Потім фотографії розмістять у Музеї АТО.