У 2018-му на «гарячу лінію» психологічної підтримки учасників АТО при Дніпропетровській облдержадміністрації звернулися понад 200 людей. Телефонують і АТОвці, і їхні близькі. Всі консультації – безкоштовні та конфіденційні. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.

 «Надавати всіляку підтримку бійцям, які захищають кордони на Сході, – таке завдання Президента України Петра Порошенка. Для АТОвців із Дніпропетровщини створили сучасні реабілітаційні центри. Організували й «гарячу лінію» психологічної підтримки учасників АТО. Цьогоріч за кваліфікованою психологічною допомогою звернулися вже 235 бійців та їхніх рідних. Все – безкоштовно та конфіденційно», – зазначив Валентин Резніченко.

У контакт-центрі Дніпропетровської облдержадміністрації – два професійні психологи. Вони навчалися кризовій психології. Мають і багатий досвід допомоги учасникам АТО як волонтери.

«З хлопцями, що пройшли горнило війни, мають працювати саме фахівці у кризовій психології. Підтримуємо всіх, хто до нас звертається. Когось – корисною порадою, інших направляємо до медичних закладів та психологічних служб для подальшої допомоги. Деякі АТОвці телефонують по декілька разів. Часто звертаються й близькі родичі демобілізованих – дружини, батьки. Дзвінки надходять і з інших регіонів», – підкреслила психолог Ольга Корінчук-Штикова.

 Найчастіше за допомогою психолога звертаються бійці із посттравматичним синдромом. Війна позаду, але якась подія вже у мирному житті може зненацька повернути спогади про минуле. Як результат – стрес.

Потребують підтримки і хлопці, що тільки-но повернулися зі Сходу. Як знову пристосуватися до звичайного життя, без війни? Налагодити стосунки з близькими, знайти роботу?

«Телефонують і АТОвці та волонтери із зони бойових дій. Допомагаємо їм упоратися зі стресом та міжособистісними конфліктами», – додала Ольга Корінчук-Штикова.

Телефон «гарячої лінії» 0-800-505-085.