Вже більше шести тисяч демобілізованих бійців АТО повернулися додому, на Дніпропетровщину. Щоб хлопці знайшли себе в мирному житті і адаптувалися в суспільстві, Дніпропетровська облдержадміністрація запустила низку програм. Починаючи від Центра допомоги, закінчуючи курсами і забезпеченням пільг. Про державні гарантії для наших бійців розповіла на прес-конференції заступник директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Валентина Сливна.

«Вже понад п’яти тисяч демобілізованих воїнів АТО Дніпропетровщини отримали посвідчення учасника бойових дій і 157 – інвалідів війни, – розповіла Валентина Сливна. – Це дає їм право на державну допомогу і пільги. Щоб отримати їх, потрібно лише звернутися в управління соціального захисту за місцем проживання».

Як пояснила заступник директора департаменту соцзахисту, учасникам бойових дій держава оплачує 75% вартості житлово-комунальних послуг. Сім’ям загиблих – 50%. Інвалідам війни – 100%. «Якщо ж, наприклад, у Дніпропетровську воїн в процесі отримання статусу учасника бойових дій, йому досить принести довідку з військкомату або військової частини про те, що він служив у АТО. У такому випадку його забезпечують 100% пільгою на оплату ЖКП, за кошти місцевого бюджету, до тих пір, поки він не отримає статус», – пояснила Валентина Сливна.

В області також запущена програма оздоровлення воїнів. Бійці можуть відпочити і поправити здоров’я в санаторіях України та Дніпропетровщини: «Майже 300 путівок виділила держава. Ще 151 вже оздоровилися за гроші місцевих бюджетів та спонсорів», – розповіла Валентина Сливна.

Більше тисячі воїнів звернулися до Центру допомоги учасникам АТО, створеного за ініціативою керівника області Валентина Резніченка. І більше 500 – на гарячу лінію психологічної підтримки. 24 бійця вже навчаються програмуванню і комп’ютерній грамоті. 60 бійців записалися на курси англійської мови, які стартують на початку жовтня.

Валентина Сливна - заступник директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА

Валентина Сливна – заступник директора департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА