Війна забрала їх здоров’я, та не зломила силу духу. Бійці, які отримали важкі поранення в АТО, стрибатимуть з парашутом. Висота – 4 тисячі метрів. «Так, ми можемо!» вирішили 12 сміливих хлопців. Всі вони підкорюватимуть небо вперше. Таку патріотичну акцію організувала Дніпропетровська ОДА. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

 Ідею стрибнути з парашутом запропонували самі військові. В ОДА задум підтримали й взялися впроваджувати в життя патріотичну акцію «Так! Ми можемо: стрибок миру». 

«Планується, що висоту підкорюватимуть 12 хлопців. Всі вони отримали на війні важкі поранення – від травми ока до ампутації кінцівок. Проте бійці не потребують жалості, вони власним прикладом доводять: життя продовжується. Коли їм запропонували стрибнути з парашутом, вони відповіли: «Так, ми можемо!». Наші герої гідні захоплення. Це вони ще раз доведуть 31 липня, коли підкорять небо», – зазначив очільник області Валентин Резніченко.

 Стрибатимуть бійці на аеродромі Майське. Герої підкорять висоту в 4 тисячі метрів. Задля безпеки військових стрибок вони виконуватимуть в тандемі з досвідченими інструкторами. Наймолодшому атошнику – 20 років, найстаршому – 49. Сміливці матимуть справу з парашутом вперше в житті.

 «Мені подзвонив мій товариш, запросив стрибнути з парашутом. Я одразу погодився, – розповів боєць 40-го батальону Ігор Павлов. – Висоти боюсь, але буду стрибати. Це хвилююче і приємно одночасно».

Нині всі 12 бійців проходять медобстеження. Лікарі визначать, чи не нашкодить здоров’ю військових стрибок з парашутом. В акції візьмуть участь ті, в кого не виявлять протипоказань. 

«Про стрибок з парашутом мріяв давно, ще коли дивився різні фільми. З’явилася можливість – одразу погодився,  – поділився військовий Володимир Миронець. – Зараз проходжу медкомісію. Якщо чесно, думав пройдемо тут пару лікарів і все, але тут серйозний підхід – терапевт, кардіолог, психолог, психіатр, невропатолог, лор, окуліст».

 Патріотична акція «Так! Ми можемо: стрибок миру» відбудеться 31 липня на аеродромі Майське. 

1

Атошники, які збираються стрибати з парашутом, проходять обов’язковий медогляд.

3

Хлопців оглядає ціла низка спеціалістів: від кардіолога…

2

…до ортопеда.

5

Обов’язково – вимірюють тиск. 4

Ігор Павлом завдяки стрибку з парашутом долатиме страх висоти.

6

Володимир Миронець прагне підкорити висоту вже не перший рік.