Не встигли перші групи бійців закінчити безкоштовні IT-курси, а вже набралися дві нові і незабаром почнуть навчання. 10 воїнів записалися на базові заняття, 18 – на просунуті.

Просунута група 3,5 місяці інтенсивно вивчатиме верстку веб-сайтів. Орієнтовно заняття почнуться наступного понеділка. Базова група на 2 місяці зануриться в тонкощі комп’ютерної грамотності. Їх курс стартує наприкінці жовтня. Заняття пройдуть у навчальному центрі Level Up, де 24 бійця вже осягають високі технології. Наразі Дніпропетровська ОДА організовує заняття з IT в Кривому Розі. Вони розпочнуться найближчим часом.

«Ми докладаємо максимум зусиль, щоб наші захисники адаптувалися в мирному житті, – зазначив керівник області Валентин Резніченко. – Це громадянський обов’язок кожного українця. І для Дніпропетровської облдержадміністрації – це завдання номер один. Тому ми постійно запускаємо проекти допомоги бійцям АТО і на досягнутому не зупиняємося».

Крім IT-курсів, керівництво регіону створило низку програм, спрямованих на соціалізацію воїнів. На базі Дніпропетровської ОДА майже 3 місяці працює Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. За цей час туди звернулося більше тисячі бійців. А на гарячу лінію психологічної підтримки при облдержадміністрації – більше 500. Днями стартує інтенсив з англійської мови, на який записалися 60 воїнів.

У жовтні дні відкритих дверей для учасників АТО проведуть в Центрі професійно-технічної освіти. Бійці познайомляться з найбільш затребуваними професіями і запишуться на курси. Запущена у регіоні й програма оздоровлення воїнів в санаторіях України. Приблизно 300 путівок видала держава, ще 151 захисник оздоровився коштом місцевих бюджетів та спонсорів. Також Дніпропетровська ОДА домовилась з Центром безоплатної вторинної юридичної допомоги про те, щоб учасники АТО та їх сім’ї могли безкоштовно користуватися послугами юристів.