25 жовтня 2016 року в приміщенні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області відбулося підписання меморандуму про спільну діяльність щодо надання безоплатної правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.
Свої зусилля вирішили об’єднати 9 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області, ГО «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня» та ГО «Всеукраїнська спілка воїнів АТО».
Така співпраця дозволить розширити точки доступу учасників АТО та членів їх сімей до правової допомоги, систематизувати проблеми, узагальнити найкращі практики. Проведення сумісних заходів шляхом організації виїзних, локальних, дистанційних консультацій, семінарів та круглих столів для обміну досвідом, розширення мережі партнерів та параюристів, підвищення кваліфікації юристів та адвокатів, рівня правової освіти населення – є пріоритетними напрямами співпраці.

Довідково.
В Дніпропетровській області працює Регіональний центр з надання БВПД у Дніпропетровській області, 8 місцевих центрів та 23 бюро правової допомоги. До основних послуг місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги відносяться такі правові послуги: надання правової інформації та консультації, представництво інтересів особи, якщо справа потребує розгляду в суді чи вже розглядається, складання документів, необхідних для захисту прав у суді. Категорії осіб, що мають право на послуги адвоката за рахунок держави, встановлені ст. 14 Законом України «Про безоплатну правову допомогу», серед яких і ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з питань їх соціального забезпечення. Контакти місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги у Дніпропетровській області можна дізнатися на сайті dnipro.legalaid.gov.ua та за телефоном безкоштовної гарячої лінії 0 800 21 31 03.

ГО «Всеукраїнська правозахисна організація Юридична сотня об’єднує юристів, адвокатів та волонтерів-правників, які з липня 2014 року забезпечують правовий захист захисників України, надаючи безкоштовні юридичні консультації та персональний супровід учасникам АТО та їх сім’ям. Сьогодні працює всеукраїнська безкоштовна гаряча лінія 0 800 308 100, оператори якої нададуть консультацію он-лайн, або з’єднають з фахівцем у відповідному регіоні. Крім того, з 2016 року представники ГО «Юридична Сотня» у регіонах допомагають ветеранам АТО не тільки підтримуючи їх юридично, але, насамперед, сприяючи розвитку громадянського суспільства серед ветеранів та надаючи допомогу у реєстрації громадських організацій задля захисту власних прав. Крім того, ГО «Юридична сотня» розроблено пам’ятку військовослужбовця. Це пам’ятка про все те, що треба знати бійцям АТО та членам їх сімей з моменту мобілізації і до пенсії. Вся інформація вивірена відповідними міністерствами та відомствами. Завантажити або переглянути онлайн пам’ятки для військовослужбовців можна на сайті організації legal100.org.ua.

Громадська організація «Всеукраїнська спілка воїнів АТО» була зареєстрована 15 червня 2015 року. Її засновниками стали офіцери, учасники бойових дій в зоні АТО, колишні військовослужбовці ЗСУ. Основною метою організації є сприяння консолідації і координації зусиль воїнів АТО, їх сімей, їх об’єднань у справі широкого, більш ефективного використання наявних можливостей у забезпеченні захисту своїх політичних, економічних, соціальних прав, наданню оздоровчої, медичної, психологічної, моральної та матеріальної допомоги, у тому числі і для сприяння вирішенню житлових проблем, членам Спілки, в першу чергу інвалідам війни та сім’ям загиблих. Першими з позитивних результатів роботи, зокрема, стали: створення при міській та обласній радах єдиних вікон з отримання земельних ділянок учасниками АТО, а також оптимізація взаємодії органів соціального захисту населення з комунальними службами в частині спрощення системи отримання пільг учасниками АТО та членами їх сімей, співпраця з воєнкоматами та активна участь у роботі Координаційного центру допомоги учасникам АТО та членам їх сімей при Дніпропетровській ОДА. Контакти приймальні: м. Дніпро, пр.-т Олександра Поля, буд. 1, каб. 6, тел. (098) 044-36-83, (066) 164-62-55, сайт vsvato.org.ua.

14556749_1416006478706794_5304812959687144258_o14753354_1416006488706793_8398707993211298164_o