Перенестися до внутрішньої експозиції першого в Україні Музею АТО із будь-якої точки світу лише за мить. Не виходячи з дому побачити близько 2 тисяч експонатів та відвідати мультимедійну залу. Таку можливість дасть 3онлайн тур.  У віртуальну подорож можна буде відправитися вже в квітні. 3D тур буде  безкоштовним та доступним для кожного, хто має Інтернет. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

 «Вже півроку за допомогою 3туру можна «пройтися» зовнішньою експозицією першого в Україні Музею АТО. Незабаром така онлайн мандрівка стане доступною і по  внутрішній  експозиції. Не виходячи з дому можна буде побувати в мультимедійному залі та роздивитися більше 2 тисяч експонатів. Це форма військових, інструменти медиків, одяг капеланів, смс з фронту, фото загиблих бійців, дорогі їх серцю речі», – розповів голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

 Ідея показати музей АТО всьому світу з’явилася у бійця АТО Андрія Агаркова. За її втілення взявся його друг –  Google фотограф, керiвник студiї IDRON Дмитро Малишев. Серед робіт студiї – віртуальні мандрівки найбільшим в світі літаком «Мрія» та Верховною Радою України.

«Влітку ми запустили 3D тур зовнішньою експозицією Музею АТО. Зараз працюємо над онлайн-мадрівкою по внутрішній виставці. Я сам АТОвець. Розумію, як важливо показати всьому світові, що відбувається в Україні», – поділився Андрій Агарков.

 Запустити 3D тур планують у квітні. За допомогою професійних камер та спеціальних об’єктивів вже сфотографували всі куточки експозиції. Нині матеріали обробляють в спеціальних програмах та монтують. Далі їх завантажать на сторінку Google.

«Мультимедійний зал, у якому одразу на 4-х стінах іде фільм, матиме вигляд просто знімка. Але через місяць-півтора ми плануємо вдосконалити тур. Вже є технології, які дозволять віртуальному гостю подивитися стрічку так, ніби він знаходиться в залі», – пояснив керiвник студiї IDRON Дмитро Малишев.

 Внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО команда Валентина Резніченка  присвятила подвигу простих мешканців області, які стали на захист Батьківщини. На 600 квадратних метрах – майже 2 тисячі експонатів. Це форма та шеврони військових, інструменти медиків, одяг капеланів, дитячі малюнки, афіші волонтерських акцій, смс з фронту, фото загиблих бійців та дорогі їх серцю речі. У мультимедійній залі одразу на чотирьох стінах показують панорамний документальний фільми про війну на Сході України.

 1 (1)

Переглянути внутрішню експозицію Музею АТО можна буде за допомогою 3D онлайн туру