Оформлювати дизайн інтер’єрів, ландшафту, меблів, робити 3D візуалізацію приладів, створювати об’ємні малюнки. Чергова група бійців АТО завершила вивчення програми 3D max. Організувала навчання Дніпропетровська ОДА.

 2,5 місяці протягом 96 годин колишні бійці АТО вивчали основи програмування. Тепер вони вміють працювати в 3D max, створювати об’ємні зображення, моделювати дизайн інтер’єру, ландшафту.

Пов’язати своє життя зі сферою ІТ планує колишній металург та боєць АТО Федір Валюх. До початку війни на Сході він працював у Запоріжжі на одному з металургійних заводів. Ще тоді Федір хотів навчитися програмуванню.

«Я чудово розумів, потрібно йти в ІТ. За цим майбутнє», – розповідає Федір Валюх.

Коли ворог став зазіхати на незалежність країни, Федір пішов добровольцем на фронт. Захищав Дебальцеве, донецький аеропорт. Після демобілізації все ж таки вирішив освоїти тонкощі програмування.

 «Планую далі працювати за цією спеціальністю. Можна знайти роботу в рекламному агентстві, створювати, наприклад, дизайн квартир, меблів, ландшафтів», – розповідає про плани на майбутнє Федір Валюх.

Він один з сьомої групи бійців АТО, що закінчили курси 3D моделювання від Дніпропетровської ОДА. Загалом нову професію на курсах з програмування вже здобули 156 демобілізованих. Продовжують навчання ще 97 колишніх військових.

«ІТ технології – це сьогодення та майбутнє. Дніпропетровщина активно рухається у цьому напрямку. ДніпроОДА переводить в онлайн адмінпослуги, державні закупівлі, створює онлайн карти доріг, мобільні додатки для звернень громадян. І це не повний перелік ІТ-проектів для мешканців регіону. Залучаємо до програмування і демобілізованих бійців АТО. Для них – це можливість знайти себе у мирному житті та зароби на життя. Для Дніпропетровщини – це нові креативні програмісти, дизайнери, розробники, які рухатимуть область вперед», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Набір на освітні курси для бійців АТО триває. Записатися можна в Центрі допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській ОДА за адресою: Дніпро, пр. Поля, 1 (колишній пр. Кірова), 1-й поверх, тел.: (056) 742-86-62. Курси безкоштовні. Аби подати заявку, при собі слід мати посвідчення учасника бойових дій та документ, який підтверджує безпосередню участь в АТО.

ODA_6414

Сьома група бійців АТО завершила курси з програмування

ODA_6403

Демобілізовані вивчали основи роботи в програмі 3D max

ODA_6401

Відтепер вони вміють оформлювати дизайн інтер’єрів, ландшафту, меблів, робити 3D візуалізацію приладів, створювати об’ємні малюнки

ODA_6423_Валюх

«Планую далі працювати за цією спеціальністю. Можна знайти роботу в рекламному агентстві, створювати, наприклад, дизайн квартир, меблів, ландшафтів», – розповідає про плани на майбутнє випускник курсів, демобілізований Федір Валюх.