Посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі відвідав перший в країні музей АТО, який відкрили на Дніпропетровщині. Масштабна експозиція сучасної війни вразила посла. Особливо фільм, продемонстрований у мультимедійній залі.

 1 (2)

«Мене вразив музей. Обрати якусь одну локацію і виділити щось окремо дуже складно. Кожна зала і сам фільм запам’ятався молодими хлопцями, які не бояться вмирати за свою Україну. Український народ готовий покласти власне життя у боротьбі за незалежність своєї держави. Це ще одна причина, чому ЄС підтримує український народ у цей складний період», – відзначив після перегляду  фільму посол ЄС в Україні Хюґ Мінґареллі.

2 (3)

«Громадянський подвиг жителів Дніпропетровщини» – внутрішня експозиція першого в Україні музею АТО.

1 Вона займає майже 600 квадратних метрів та налічує майже 2 тисячі експонатів.4 (1)

Експозиція розділена на декілька тематичних частин, про кожну з яких розповіли послу ЄС в Україні Хюґу Мінґареллі.

5

Розпочали із «Зали пам’яті», де розміщені фотографії загиблих українських захисників. Посол оглянув світлини та речі, які рідні загиблих передавали до музею під час його створення.6

Наступною локацією стала сучасна мультимедійна зала. 20-хвилинний фільм про реальну українську історію дуже вразив посла.

7

Сьогодні  Хюґ Мінґареллі відвідав й Дніпровський національний університет. Поспілкувався із ректором, викладачами та студентами.