Документальна хроніка про війну на Сході країни тепер – англійською мовою. Її можна переглянути в мультимедійній залі першого в Україні Музею АТО. Передусім англомовний панорамний фільм доноситиме історичну правду до закордонних гостей, які відвідують область, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

 «Внутрішня експозиція Музею АТО присвячена мешканцям області, які стали на захист Батьківщини з перших днів війни. Про їхній подвиг розповідають не тільки тисячі експонатів. Особливо бере за живе документальний фільм. Його транслюють під час екскурсій українською мовою – тепер показуватимуть ще одну стрічку, англомовну. Так прагнемо донести правду про війну в Україні до іноземних дипломатів, які відвідують область. Вони мають бути озброєні правдою, наголошує Президент України Петро Порошенко», – зазначив Валентин Резніченко.

Англомовну хроніку транслюватимуть, як і українську, в мультимедійній залі одночасно на чотирьох стінах. Панорамний «ефект присутності» дозволяє поринути у вир подій на Донбасі.

«Там, за кордоном, знають про збройний конфлікт в Україні. Та назва йому – війна. Тож прагнемо донести основні меседжі до зовнішньої аудиторії. Доречніше це робити англійською мовою, яка для іноземних гостей є більш зрозумілою. Ідея англійської версію фільму виникла ще торік», – розказала продюсер стрічки й волонтерка Наталія Хазан.

Над створенням унікального фільму в форматі «360 градусів» працювала не тільки професійна творча група, а й перекладачі, фахівці із зовнішньої політики.

За словами режисера й парамедика Євгена Титаренка, творити було непросто – і морально, і технічно. Однак саме мистецтву під силу змінити світ на краще, переконаний він.

«Маємо за честь приймати в Музеї закордонних міністрів і послів. Мультимедійна зала у серці внутрішньої експозиції справляє на них неабияке враження. Тепер вони краще розумітимуть російську агресію та героїку української армії завдяки англомовному фільму», – переконаний керівник робочої групи зі створення Музею АТО Юрій Фанигін.

Внутрішню експозицію першого в Україні Музею АТО відкрили наприкінці січня 2017-го. За цей час її відвідали більше десяти іноземних делегацій. Це представники Литви, Латвії, Хорватії, Естонії, Німеччини, Люксембургу та ін.

З моменту відкриття внутрішню експозицію переглянули понад 100 тисяч людей.

Переглянути фільм по війну на Донбасі можуть всі бажаючі в історичному музеї ім. Яворницького за адресою: Дніпро, пр. Д.Яворницького, 16. Вхід у будні, крім понеділка, з 10:00 до 19:00, .у вихідніз 10:00 до 18:00.

 На екскурсію можна записатися за телефоном (056) 46-34-26.