Більше сотні загиблих бійців АТО ще залишаються невпізнаними. Родичів зниклих безвісти військових закликають пройти ДНК-експертизу. Про це повідомляють в управлінні взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації.

«В Україні створена єдина база ДНК загиблих в зоні АТО. На Дніпропетровщині налагоджену дієву взаємодію між слідчими підрозділами та експертними установами. Для того, щоб пройти експертизу, родичі загиблого мають здати спеціальні аналізи. Закликаємо сім’ї, зниклих безвісти військовослужбовців не нехтувати можливістю провести дослідження. Експертиза дозволяє ідентифікувати бійця або переконатись, що його немає серед загиблих», – говорить начальник управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Ірина Федорчук.
За час АТО до Дніпропетровської області для проведення судово-медичного дослідження було доставлено тіла 1200 бійців. Родичі впізнали 674 загиблих вояки. ДНК-експертиза допомогла ідентифікувати ще 271 полеглого героя України.
Бійців, імена яких не вдається встановити відразу, ховають на Краснопільському кладовищі. Всього 266 тимчасово невідомих вояків АТО поховали у Дніпропетровську. Імена 130 з них вже встановлено за допомогою молекулярно-генетичної експертизи. В основному родини бійців перепоховали їх у рідних містах та селах по всій Україні. Деякі сім’ї військових вирішили залишити тіла героїв на Краснопільському кладовищі. Ідентифікація тіл невпізнаних загиблих триває.
  Здати аналізи для проходження експертизи можна за постановою слідчого. Отримані результати будуть порівняні з ДНК загиблих. Процедура ідентифікації триває 3 тижні. У деяких випадках спеціалісти беруть біологічні зразки у кількох родичів. Це допомагає отримати максимально достовірний результат.
У разі зникнення військовослужбовця у зоні АТО, необхідно звернутись до правоохоронних органів.
На Дніпропетровщині діє «гаряча лінія» для людей, родичі яких зникли безвісти або загинули в зоні АТО: (097) 593-99-77

_1_14585590985140-104A