На Дніпропетровщині спростили довгу і заплутану процедуру отримання земельних ділянок для атошників. В обласному центрі відкрили «Єдине вікно». Тепер час оформлення документів скоротиться вдвічі. Таку систему наша область ввела першою в Україні, повідомив керівник області Валентин Резніченко.

«Майже кожен другий відвідувач Центру допомоги АТО консультується щодо оформлення земельних ділянок – процедури вкрай трудомісткої та заплутаної. Тепер система буде працювати по-новому. Керує роботою учасник АТО, він готовий внести свіжі ідеї в спрощення цього процесу», – зазначив Валентин Резніченко.

Раніше боєць повинен був з десяток разів носити документи з однієї держструктури в іншу, на що витрачав в кращому випадку півроку. Завдяки «Єдиному вікну» цей час скоротиться вдвічі.

«Кожен держорган, куди приходив боєць, діяв в межах своєї компетенції. Потім атошник забирав документи і йшов в наступний. Тепер такого не буде. Людина може звернутися до «Єдиного вікна» і в одному місці подати всі документи. Заявнику телефоном повідомляють, на якій стадії перебуває вирішення його питання», – розповів Валентин Резніченко.

В ідеалі, бійцям потрібно буде навідатися до «Єдиного вікна» двічі: подати заявку і забрати готовий пакет документів на земельну ділянку. Надалі готові документи демобілізовані отримуватимуть у Центрі допомоги учасникам АТО у своєму місті чи районі.

В середньому щотижня до Держгеокадастру надходить 150 заяв на отримання землі від атошників. Загалом їх вже понад 4 тисячі. Отримали права на землю 400 людей.

Для оформлення ділянки потрібен стандартний набір документів: паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій або довідка про участь в АТО.

 

ODA_0279

До “Єдиного вікна” вже завітали перші відвідувачі.

 

 

ODA_0311

Спеціалісти наполегливо працюють, аби допомогти кожному хлопцю.

 

 

ODA_0281 (1)

Уточнити інформацію щодо оформлення землі приходять не лише атошники, а й їх рідні.

 

ODA_0334

Вони допоможуть знайти ділянку, яка сподобається бійцю…

 

ODA_0340

…та розібратися в заплутаній процедурі оформлення документів.

 

ODA_0318

До “Єдиного вікна” слід приходити з паспортом, ідентифікаційним кодом, посвідченням учасника бойових дій або довідкою про участь в АТО.

 

ODA_0292

Координує роботу “Єдиного вікна” учасник АТО, який саме оформлює земельну ділянку та готовий внести свіжі ідеї у цей процес.

 

1

В середньому щотижня до Держгеокадастру надходить 150 заяв від військових на отримання землі.

«Єдине вікно» працює за адресою вул. Комсомольська, 52, 2 поверх, 214 каб. Телефон: 742-70-96.