Вони пішли захищати Україну, а повернулися у вічність. У Павлограді презентували книгу пам’яті про загиблих в зоні АТО земляків. На 160 сторінках – 28 історій про хлопців, які в мирному житті були шахтарями. Проникливі рядки про них писали письменники і поети, ділилися спогадами рідні та друзі. Допомогли видати книгу ДніпроОДА й Центр допомоги учасникам АТО.

 

Ідейний натхненник та упорядник книги «Шлях у вічність» – мати загиблого бійця Любов Попова. Жінка прийшла на прийом до очільника області Валентина Резніченка з ідеєю – за допомогою книги увічнити імена хлопців Західного Донбасу, які полягли, захищаючи Україну. ДніпроОДА задумку підтримала.

«Побачила світ книга про 28 хлопців Дніпропетровщини, які загинули в зоні АТО. У ній не просто фото чи біографії бійців, а теплі спогади близьких, зворушливі вірші, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. – Із Дніпропетровщини пішли захищати Україну майже 25 тисяч чоловіків. Не повернулися – понад 450. Важливо розказувати про них. Пам’ять про героїв залишиться в наших серцях навічно».

Любов Попова втратила на війні сина Олександра. У складі 40-го окремого механізованого батальйону ЗСУ він пройшов Іловайськ. Під час виходу з «котла» був контужений і потрапив до полону. Після шпиталю знову повернувся на передову. Під Дебальцевим потрапив під танковий обстріл і загинув. Йому був 31 рік, нагороджений посмертно орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

«Сашко мав дві вищі освіти, працював гірничим інженером у «Павлоградвугіллі». Коли він загинув, у пресі вийшла стаття «Шлях у вічність капітана Попова». Тоді і народилася задумка написати книгу про хлопців Західного Донбасу, які полягли за Україну. Усі вони пішли у вічність, – не стримує сліз Любов Попова. – Дякую ДніпроОДА, яка допомогла увічнити імена захисників. Приємно, що хлопців згадали, написали про них. Держава живе доти, доки пам’ятає своїх героїв».

Нову книгу презентували у Павлограді. На презентацію завітали рідні та знайомі загиблих, волонтери, військовослужбовці. Їхній біль неможливо умістити на друкованих сторінках.

«Шлях у вічність» – колективна праця. У єдиному літературному пориві творили всі небайдужі до чужого горя та ті, кого спіткала біда. Ділилися спогадами матері, сестри, дружини, друзі загиблих. Зворушливі прозові та ліричні рядки видавали «на гора» місцеві письменники та поети.

Книга вразила до глибини душі Ольгу Сорос. «Це не тільки спогади про загиблих вояків, а літературна праця, яка допомагає переосмислити деякі погляди, цінності, – каже жінка. – Усі, кому присвячена ця книга, були неординарними особистостями».

Наклад книги – 1000 екземплярів. У першу чергу, її отримають сім’ї загиблих, волонтери та ті, кому болить за Україну.

Книга пам’яті «Шлях у вічність» видана у харківському видавництві «Фоліо» за підтримки ДніпроОДА, Центру допомоги учасникам АТО при ОДА та підприємств, де працювали загиблі.

4

У Павлограді презентували книгу пам’яті про бійців, які загинули в зоні АТО.

1 (1)

Ідейний натхненник та упорядник книги «Шлях у вічність» – мати загиблого бійця Любов Попова.

9

У книзі 160 сторінок.

8

Це 28 історій про хлопців, які в мирному житті працювали шахтарями.

10

Імена бійців Західного Донбасу, які полягли, захищаючи Україну.

3

На презентацію завітали рідні та знайомі загиблих…

2

…волонтери, військовослужбовці.

7

«Це не тільки спогади про загиблих вояків, а літературна праця, яка допомагає переосмислити деякі погляди, цінності, – каже Ольга Сорос. – Усі, кому присвячена ця книга, були неординарними особистостями».

6

Допомогли видати книгу ДніпроОДА й Центр допомоги учасникам АТО.