Бойовий джип, легковик, який їздив дорогами АТО, пошкоджені кулями дорожні знаки, залишки боєприпасів. До Дніпропетровська доставили перші експонати для майбутнього Музею АТО. Експозицію, яка розповідатиме про подвиг мешканців області, планують відкрити до кінця року. Про це повідомив очільник області Валентин Резніченко.
«Ми створюємо на Дніпропетровщині перший в Україні Музей АТО. Щоб про подвиг земляків знав кожен, збираємо пам’ятні речі з війни та формуємо масштабну експозицію. Зараз працюємо над вуличною виставкою. Головні її експонати – військова техніка. До Дніпропетровська вже доставили бойовий джип та легковик, який їздив дорогами АТО. Найближчим часом очікуємо списані БМП, танк і зенітну установку 93-ї бригади», – розповів голова ОДА Валентин Резніченко.
Поповнився майбутній музей й іншими експонатами. Уже зібрали залишки боєприпасів із зони АТО. А ще – пошкоджений кулями дорожній знак «Донецьк», який зустрічав автомобілістів на в’їзді у місто.
Проект Музею АТО розробляють історики, музейники, художники та дизайнери області та України. До його створення долучилися волонтери та атошники. Експозиція працюватиме в  Історичному музеї ім. Дмитра Яворницького. Захисникам Дніпропетровщини, медикам, волонтерам і пораненим будуть присвячені два зали музею площею 500 квадратних метрів. Виставка буде й на вулиці. Вона реалістично відображатиме шлях до зони АТО та окремі події.
Організатори запрошують мешканців Дніпропетровщини долучитися до створення експозиції. Будь-які артефакти із зони АТО, речі захисників тощо можна приносити до Центру допомоги воїнам АТО та членам їх сімей при ОДА. Вони увійдуть в історію України. Адреса Центру: м. Дніпропетровськ, пр. О. Поля, 1, ОДА, 1 поверх. Телефон: (056) 742 86 62.

_1_14593471305720-EDC

До Дніпропетровська доставили перші експонати для майбутнього Музею АТО.

_1_14593471305881-2EDC

Серед них – залишки боєприпасів із зони АТО…

_1_14593471305885-4AFE

… та пошкоджений кулями дорожній знак «Донецьк», який зустрічав автомобілістів на в’їзді у місто.