Гармонія рухів і дихання, злагодженість тіла й розуму, повна відмова від особистих амбіцій – така філософія айкідо. Японське бойове мистецтво опановують бійці АТО. Безкоштовні курси для демобілізованих організували ДніпроОДА та обласна федерація айкідо. Записатися на тренування можна будь-коли. Заявки приймають у Центрі допомоги учасникам АТО при облдержадміністрації.

 «ДніпроОДА допомагає бійцям АТО адаптуватися в мирному житті. Для них організовуємо освітні курси, спортивні змагання, пісенні конкурси. Демобілізовані мають змогу оговтатися  від війни на заняттях з айкідо. Курси запропонувала обласна федерація айкідо – ДніпроОДА задумку підтримала. Перша група АТОвців розпочала тренування кілька місяців тому. Записатися на курси можуть всі бажаючі», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Учасник АТО Сергій Мудрук про айкідо читав тільки у книгах. Тепер вирішив на практиці осягнути філософію японського бойового мистецтва.

«Давно хотів зайнятися цим видом єдиноборств. Побачив оголошення про набір в групу – вирішив спробувати. Тренуюся три місяці, подобається. Для моїх фізичних можливостей саме те, що треба. Отримую гарний настрій та релаксацію», – посміхається Сергій Мудрук.

Демобілізований Сергій Костиль займається важкою атлетикою. Тепер серед його спортивних вподобань ще й айкідо. «Почув, що ДніпроОДА оголошує набір на курси з айкідо. Вирішив спробувати. Вийшло. Тепер працюю над собою, розвиваюся. Спасибі велике», – дякує Сергій Костиль.

В айкідо немає ні переможців, ні переможених, не прагнуть титулів і кубків. Тут інші пріоритети. Рухи прості й позбавлені агресії, спрямовані не на атаку, а на захист. Тіло максимально розслаблене, а розум – напружений.

«Слово «айкідо» складається з трьох ієрогліфів. «Ай» – це гармонія, «кі» – дух, «до» – шлях, – розказав  президент Дніпропетровської обласної федерації айкідо Ігор Снітівкер. – Японське бойове мистецтво максимально гармонічне, культурне, цивілізоване й ефективне. Його комфортні умови якомога краще підійдуть учасникам АТО. Ми не створювали для демобілізованих окремих груп. Хлопці займаються разом з усіма, але в них є індивідуальний інструктор».

Тренування у демобілізованих інтенсивні – по дві години тричі на тиждень. У технічному арсеналі – захвати, кидки, маневрування та відходи, атакуючі прийоми відсутні.

Набір на курси з айкідо триває. Записатися можна в Центрі допомоги учасникам АТО при Дніпропетровській ОДА за адресою: Дніпро, пр. Поля, 1 (колишній пр. Кірова), 1-й поверх, тел.: (056) 742-86-62, (068) 679-89-61. Курси безкоштовні.

7 (2)

ДніпроОДА та обласна федерація айкідо організували безкоштовні курси для бійців АТО.

8 (1)

«Давно хотів зайнятися цим видом єдиноборств. Побачив оголошення про набір в групу – вирішив спробувати. Тренуюся три місяці, подобається. Для моїх фізичних можливостей саме те, що треба», – каже учасник АТО Сергій Мудрук. 

6 (2)

В айкідо рухи прості й позбавлені агресії, спрямовані не на атаку, а на захист.

2 (6)

«Почув, що ДніпроОДА оголошує набір на курси з айкідо. Вирішив спробувати. Вийшло. Тепер працюю над собою, розвиваюся. Спасибі велике», – дякує демобілізований Сергій Костиль.

9 (2)

Айкідо – мистецтво самооборони.

3 (4)

«Японське бойове мистецтво максимально гармонічне, культурне, цивілізоване й ефективне. Його комфортні умови якомога краще підійдуть учасникам АТО» – каже президент Дніпропетровської обласної федерації айкідо Ігор Снітівкер.

4 (5)

Тренування – тричі на тиждень.

10

Записатися на курси айкідо можна в Центрі допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА.