26 пар з різних міст Дніпропетровщини знов кружляли на різдвяному балу «Мужність і грація». У танцювальних вподобаннях учасники не обмежувалися і на dancepol поєднали різні стилі та ритми. Вечір став благодійним, а найзворушливішу постановку присвятили загиблим героям. Це вже третє свято танцю, яке ДніпроОДА влаштовує для АТОвців та волонтерів області.

 

«Для України, яка переживає часи війни, життєнеобхідною є реабілітація військових, наголошує Президент України Петро Порошенко. ДніпроОДА допомагає бійцям адаптуватися до мирного життя під час освітніх курсів, спортивних змагань, пісенних фестів, танцювальних вечорів. Коли рік тому організовували для АТОвців та волонтерів різдвяний бал, навіть не підозрювали, що свято хореографії перетвориться на цілий танцювальний рух. Колектив шириться, хлопці й дівчата не бажають зупинятися. Проводимо уже третій бал, який об’єднав пари з різних куточків області», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

 

Зустрічає танцюристів цілий оркестр.

На паркеті в «оперному» – танцювальна сотня.

У святковій програмі – справжній хореографічний мікс.

В основі репертуару – неквапливий вальс, що нагадує пурхання метеликів.

Урочистий полонез, який називають святковою урочистою ходою.

Грайливе ча-ча-ча, яке має позитивну запальну енергетику.

Хвилюючий блюз, де музика – істинна магія.

Сповнене експресії танго, яким можна показати почуття, не вимовляючи жодного слова.

Іскрометний квікстеп, де підскоки та стрибки створюють видовищну картину.

На балу не тільки досвідчені танцівники, а й новачки. Вперше підкорюють dance-pol Оксана та Ігор Сулім. Вона – волонтерка, він – АТОвець.

 «Коли дізналися про бал для учасників АТО, звичайно, зголосилися взяти в ньому участь. Завзято тренувалися, аби станцювати гідно. Більш до душі вальс: подобається, коли чоловік веде, – зізналася Оксана. – Атмосфера хвилююча, душевна. Супер! Словами не передати».

 «Раніше не могли потрапити на бал, бо донька була маленькою. Тепер залишили її з бабусею – і гайда танцювати. Якщо не вмієш ритмічно рухати ногами – то навчать. Танець заспокоює, допомагає відволіктися від страхіть війни та й родину скріплює», – упевнений Ігор.  

Запалювали колективні виступи…

…й сольні.

Уже вдруге на балу волонтерка Юлія Король. У її партнера – Олександра Індюченка – танцювальний дебют. Пара приїхала з Кривого Рогу.

 

«Відстань не має значення. Готувалися вдома. Репетиції поєднували з роботою та сімейними клопотами. До Дніпра окрім вальсу, привезли ще й запальний ча-ча-ча, для якого спеціально пошили костюми», – говорить Юлія.

 

«Атмосфера душевна, неначе потрапив додому. Ми вже – як справжня велика родина. Цю добру традицію варто продовжувати і поширювати за межі Дніпра. Такі танцювальні вечори, які збирають в коло АТОвців і волонтерів, мають стати прикладом іншим регіонам України», – вважає Олександр.

 

Танок дорослих «розбавили» діти.

 

«Танцюємо я і мій старший брат Богдан. Подобається, що багато людей, панує новорічна атмосфера. Весело, ноги самі несуть у танцювальне коло», – поділилася одинадцятирічна Віка Мусієнко.  

Святкову атмосферу вечора доповнювали вишукані сукні, костюми й маскарадні маски.

 

За дрес-кодом дозволялися військова форма й берці.

«Програма щоразу нова. АТОвці та волонтери самі розробляють сценарій, – розказала координатор Центру допомоги АТОвцям при ДніпроОДА Наталія Шуліка. – Родзинкою цьогорічного різдвяного балу став «Танець пам’яті», присвячений полеглим героям. До нього долучилися мати, сестра, дружина та донька загиблих бійців. Ці чотири родини зголосилися взяти участь у проекті. Кажуть, це повернуло їх до життя».

На честь загиблого 23-річного сина Дмитра танцює Тетяна Решетняк. Її партнер – учасник АТО Володимир Аршавський.

«Танцювати непросто, адже вік дає про себе знати. Та в пам’ять про сина я вирішила це зробити. У танець вклала всю душу. Для мене це певна розрада. Упевнена, синок схвалив би мій порив», – не стримуючи сліз, сказала жінка.

Цьогорічний різдвяний бал став благодійним. Зібрані кошти підуть на лікування поранених бійців. Таке рішення прийняли самі танцюристи.

Танців забагато не буває.

На гостей чекали майстер-класи з хореографії.

Фото-зона, де закарбовували щасливі миті.

 

Свято танцю тривало більше двох годин.

Це вже третій бал «Мужність і грація». Перший, різдвяний, відбувся наприкінці 2016 року, другий, бузковий, – у травні 2017-го.